arsenal dresovi Ronaldo je zatim postigao još jednu

arsenal dresovi Ronaldo je zatim postigao još jednu trible u svom sljedećem europskom nastupu, protiv Atletico Madrida, kako bi los Blancos zaslužio mjesto u finalu u Cardiffu, gdje je briljantan dvostruki pogodak pomogao momčadi Zinedinea Zidanea da postane prva koja je zadržala Ligu prvaka zahvaljujući rezultatu 4-1. pobjeda nad Juventusom.

Buffon je te večeri završio kao drugoplasirani, a također je bio drugi najbolji u našem glasovanju Goal 50.

Kapetan Juventusa i Italije nikada ranije nije završio na višem mjestu od 16., 2015., ali je nagrađen za vođenje svog kluba do još jednog domaćeg duplog dvojca, kao i za njegove podvige u Ligi prvaka, s Buffonom koji je bio neporažen 600 minuta tijekom niza Bianconera do konačni.

Ronaldov klupski kolega Luka Modrić završio je na trećem mjestu, priznanje za ključnu ulogu koju je odigrao u Realovom uspjehu 2017., a hrvatski veznjak pokazao se posebno odlučujućim u rušenju Juvea u Walesu u drugom poluvremenu.

Prije prošle godine, četverostruki pobjednik Goal 50 Lionel Messi nikada nije završio izvan prva tri, ali je ponovno zauzeo četvrto mjesto – usprkos činjenici da je prošle sezone zabio nevjerojatna 54 gola u 52 utakmice u svim natjecanjima za Barcelonu .

Sergio Ramos najbolje je rangirani branič na ovogodišnjoj listi, na petom mjestu, nakon što je postao prvi igrač dres za djecu nakon Juana Alonsa 1958. koji je kapetanu Realu donio dupli pobjednik lige i Europskog kupa, dok je u isto vrijeme doprinio najboljem rezultatu u karijeri od 10 golova za cilj Blancosa.